shadow
Talasli-Imalat-1.jpg
shadow
HİZMETLERİMİZ

Talaşlı İmalat


Talaşlı İmalat

Talaşlı İmalat

Firmamız tarafından sunulan yapıcı fikirler, çözümler ve proje hizmetleri ile 23 yıldır piyasanın özel isteklerine en uygun çözümleri bulmaktayız. Yaptığımız işler daha çok makina ve otomotiv yedek parça imalatına yönelik olduğu için, her türlü sektöre hizmet verebilmekteyiz.


Hali hazırda çeşitli kapasitelerdeki ve özelliklerdeki tezgahlarımız sayesinde de siz müşterilerimizden gelen her türlü sanayi, iş makinaları, araçları ve yedek parçalarının talaşlı imalatı, bakımı, onarımı, Dikişleme, Torna işlerinizi Fason veya Seri İmalat olarak yapmaktayız. Üretim numune veya Teknik resim üzerinden yapılmaktadır. Bize gelen Teknik resim veya numune için fiyatlandırma yapılıp onay alındıktan sonra istenen miktar ve sürede imalat yapılır.

Talaşlı İmalat
Talaşlı imalat (üretim) ; tasarlanmış bir iş parçasının standartlara uygun olarak projelendirilmiş teknik resmi referans alınarak, parça üzerinden farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırılarak istenilen geometrik şekli verme işlemidir. Talaşlı imalatta kullanılan takımların ve(ya) iş parçasının birbirine göre izafi hareketi sağlanarak, oluşturulan gerilim yoluyla malzeme üzerinden talaş kaldırmak suretiyle yapılan bu üretim şeklinin farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Tornalama
İş parçası ayna (iş parçasının torna tezgahında bağlandığı hareketli parça) ekseninde dönerken sabit kesici takımların ilerleme ve paso verme şeklinde olan izafi (göreceli) hareket yapması esnasında talaş kaldırılarak iş parçasının istenilen geometriye getirilmesine (istenilen şeklin verilmesine) tornalama işlemi denilmektedir.

Frezeleme
Frezeleme işlemi de tornalama işlemine benzemekle birlikte burada önemli bir fark bulunmaktadır. Şöyle ki: Tornalama işleminde iş parçası dönme hareketi yaparken takım sabit kalıyordu yani dönme hareketi yapmıyordu. Frezelemede ise iş parçası sabit kalırken takımlar dönme hareketi yaparak talaş kaldırmaktadır. Bu sayede torna tezgahlarında elde edemediğimiz geometrileri (kanal açma gibi) frezeleme teknolojisi sayesinde elde edebiliyoruz.shadow
Talaşlı İmalat
shadow
Talaşlı İmalat

shadow