A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nursanme/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Talaşlı İmalat - Nursan Metal
Talaşlı İmalat

FİRMAMIZ TARAFINDAN SUNULAN YAPICI FİKİRLER, ÇÖZÜMLER VE PROJE HİZMETLERİ İLE 23 YILDIR PİYASANIN ÖZEL İSTEKLERİNE EN UYGUN ÇÖZÜMLERİ BULMAKTAYIZ.

 

Yaptığımız işler daha çok makina ve otomotiv yedek parça imalatına yönelik olduğu için, her türlü sektöre hizmet verebilmekteyiz. Hali hazırda çeşitli kapasitelerdeki ve özelliklerdeki tezgahlarımız sayesinde de siz müşterilerimizden gelen her türlü sanayi, iş makinaları, araçları ve yedek parçalarının talaşlı imalatı, bakımı, onarımı, Dikişleme, Torna işlerinizi Fason veya Seri İmalat olarak yapmaktayız.

Üretim  numune  veya Teknik resim üzerinden yapılmaktadır. Bize gelen Teknik resim veya numune için fiyatlandırma yapılıp onay alındıktan sonra istenen miktar ve sürede imalat yapılır.

 

TALAŞLI İMALAT

Talaşlı imalat (üretim) ; tasarlanmış bir iş parçasının standartlara uygun olarak projelendirilmiş teknik resmi referans alınarak, parça üzerinden farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırılarak istenilen geometrik şekli verme işlemidir. Talaşlı imalatta kullanılan takımların ve(ya) iş parçasının birbirine göre izafi hareketi sağlanarak, oluşturulan gerilim yoluyla malzeme üzerinden talaş kaldırmak suretiyle yapılan bu üretim şeklinin farklı çeşitleri bulunmaktadır.

 

TORNALAMA

İş parçası ayna  (iş parçasının torna tezgahında bağlandığı hareketli parça) ekseninde dönerken sabit kesici takımların ilerleme ve paso verme şeklinde olan izafi (göreceli) hareket yapması esnasında talaş kaldırılarak iş parçasının istenilen geometriye getirilmesine (istenilen şeklin verilmesine) tornalama işlemi denilmektedir.

 

FREZELEME

Frezeleme işlemi de tornalama işlemine benzemekle birlikte burada önemli bir fark bulunmaktadır. Şöyle ki: Tornalama işleminde iş parçası dönme hareketi yaparken takım sabit kalıyordu yani dönme hareketi yapmıyordu. Frezelemede ise iş parçası sabit kalırken takımlar dönme hareketi yaparak talaş kaldırmaktadır. Bu sayede torna tezgahlarında elde edemediğimiz geometrileri (kanal açma gibi) frezeleme teknolojisi sayesinde elde edebiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Copyright © All Rights Reserved.