A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nursanme/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Lazer Kesim Büküm - Nursan Metal
Lazer Kesim Büküm

 

BÜKÜM

Abkant presler sac imalatında kullanılan pres makineleridir. Belli açılarda saca, sekil vermek için kullanılmaktadırlar.İnce ve kalın sacların hassas büküm işlerine elverişlidir. Silindirik, konik, eliptik ve oval gibi şekillerde şekil verilebilir. Abkant pres seçiminde kıvrılacak malzeme uzunluğu, kalınlığı, malzeme bilgisi (paslanmaz, alüminyum, normal sac, ST vs.) önemlidir.

 

Açıklama: akbant_bukumAçıklama: cnc abkant büküm 7 Açıklama: cnc abkant büküm 5 Açıklama: cnc abkant büküm 8 Açıklama: http://www.lazer-kesim.net/wp-content/uploads/2011/03/Resim-991.jpg Açıklama: http://www.alkarlazer.com.tr/yuklenen/gorsel/18_b.jpg Açıklama: http://www.alkarlazer.com.tr/yuklenen/gorsel/11_b.jpg

 

 

 LAZER KESİM METAL

Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır. Elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgahlarda yapılan metal kesim işlemine lazer kesim adı verilmektedir. Lazer kesim sayesinde üretim hataları ortadan kaldırılmıştır.

Lazer kesimi  maliyetleri düşürür, kalıp maliyetleri sıfırlanır. Sac plaka üzerinden farklı parçalar işlenebildiği için maliyetler önemli ölçüde düşer. Fire oranı minimum seviyeye indirilir. İşlenecek parçaların uygun olması durumunda ortak yüzeyler beraber kesilerek maliyet azaltılır. Büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamaları hızlandırılır; bu da maliyetlerin düşmesinde önemli bir etkendir.

 Açıklama: alüminyum kesimAçıklama: http://www.formtektr.com/wp-content/uploads/2011/06/IMG_6999_web.jpgAçıklama: cnc lazer kesim  Açıklama: cnc lazer kesim 1Açıklama: http://www.lazer-kesim.net/wp-content/uploads/2011/03/Resim-1035.jpg Açıklama: http://www.lazer-kesim.net/wp-content/uploads/2011/03/Resim-997.jpg

 

PLAZMA KESİM

Plazma kesim basit olarak torç içerisinde akan gaza enerji verilerek kısmen iyonlaştırılması yani plazma haline dönüştürülmesi oluşan yüksek sıcaklıktaki plazmanın da gaz akışı etkisiyle nozul ağzından pozitif kutup olan malzemeye metal saca yönelmesi malzemeyi yani metali ergitmesi ve ergiyen malzemenin akan gazın jet etkisiyle uzaklaştırılması ile gerçekleştirilir.

Plazma safhası maddenin gaz halinden ayıran farklar elektrik iletkenliği ve yüksek sıcaklıkta ışık yaymasıdır. Günümüzde plazma kesim teknolojisi çok gelişmiştir. Bu kesim üretim ve sanayi de çokça kullanılmaktadır.

Açıklama: http://www.alkarlazer.com.tr/yuklenen/urunler/p2.jpg Açıklama: http://www.alkarlazer.com.tr/yuklenen/urunler/p1.jpgAçıklama: http://www.sapmaz.com/gallery/images/plazma-kesim/pk%20(5).JPGAçıklama: Plazma KesimAçıklama: http://www.dorasac.com/media/images/20131214-11121655.jpg

 

PP

 

 

 LAZER KESİM PLASTİK

Açıklama: Yükleniyor...Açıklama: Yükleniyor...Açıklama: http://aktaslazer.com/Files/bigest/68KTIWUZW5CH.jpgAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\ANA7.JPGAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\STEL3ZD1NVQQ.JPGAçıklama: http://www.netapleksi.com/Images/galeri/onerib.jpg

DELİKLİ SAC

Sac, demir–çelik sektörünün en çok üretilen ve en çok kullanılan ürünlerinden birisidir. Üretilen bu saclar kullanım amaçlarına göre farklı çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlerden birisi de Delikli Sac olarak tabir edilen delikli desenleriyle formlanmış ürünlerdir.

Delikli saclar kişilerin taleplerine göre boyutsal değişiklikler gösterebilir.

Delikli  sacların kullanım alanları, diğer saclarla hemen hemen aynıdır. Depo ve ambarların dış cephe kaplamalarında, evlerde, garajlarda, otomotiv sektöründe vb. bir çok alanda kullanılmaktadır.

Copyright © All Rights Reserved.