A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nursanme/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Dişli İmalatı - Nursan Metal
Dişli İmalatı

PLASTİK DİŞLİ

Plastik dişli imalatı çelik dişli imalatına nazaran daha ekonomik ve kolay bir dişli çeşitidir. Plastik dişliler hazır halde bulunması zor olan bir dişlidir. Bu nedenle özel olarak imal ettirmek sizler açısından daha sağlıklı olmaktadır.

Açıklama: http://www.disliimalati.org/wp-content/uploads/2012/12/1234447757_jpg_middle-300x225.jpgAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\UY8N48921.jpg

Açıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\DELRİN.PNGAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\cast1.JPGAçıklama: http://1.bp.blogspot.com/-mdedu10Ys_A/UehNO08-egI/AAAAAAAAAH0/xJwRvN1oHX8/s1600/143.jpgAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\cc8.JPG

DİŞLİ İMALATI

Müşteri istekleri doğrultusunda değişik çap ve boylarda düz dişli , helis dişli, konik dişli, zincir dişli, triger dişli,kramayer dişli, sonsuz vida ve dişli grubu imalatımız bulunmaktadır.

Açıklama: http://www.disliimalati.org/wp-content/uploads/2012/07/dişli-üretimi1-300x200.jpgAçıklama: C:\Documents and Settings\xp\Desktop\dişli imalatı.jpg

 

DÜZ DİŞLİ

Düz Dişli, bir çok endüstride ortak olarak kullanılan en temel ve bilinen ilk dişli çeşididir. Düz dişliler paralel miller arasında hareket ve güç iletmek için tasarlanmıştır. Ayrıca düz dişlinin imalat kolaylığından dolayı, diğer dişli çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Düz dişliler çalışma koşullarına göre, plastik düz dişli, döküm düz dişli, alüminyum düz dişli, çelik düz dişli olarak imal edilmektedir.

Açıklama: http://www.sanayiden.com/images/urun/871-ars_disli.jpgAçıklama: http://www.ermaksandisli.com.tr/Files/Attachments/Images/c-02092013134853.png

HELİS DİŞLİ

Helis Dişli imalatı genellikle ağır kuvvetlerin iletilmesinde gereken bir dişli çeşitidir. Helis dişliler sektörde en çok kullanılan dişli çeşitlerindendir. Helis dişliler kuvvet iletiminde sessiz bir şekilde çalışmasından ve düz dişliye oranla daha sağlam olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Açıklama: http://www.oguzfreze.com/wp-content/gallery/helis-disli/helisdisli.jpgAçıklama: helis dişli

 

KONİK DİŞLİ

 Konik Dişli, güç aktarma sistemlerinin bir parçası olarak endüstride oldukça fazla kullanılan ve genellikle 90 derece güç aktarımının gerekli olduğu uygulamalarda kullanılan dişli çeşididir. Konik dişliler tek yönlü kuvveti yatay veya dikey başka bir yöne 90 derece yön değiştirmek için kullanılır, kullanım şekline göre de farklı açılarda çalışabilmektedirler.

Açıklama: http://img.webme.com/pic/a/ademmucit/konikdisli.jpgAçıklama: http://www.moduldisli.com/images/big/konikdisli-2.jpg

ZİNCİR DİŞLİ

Zincir dişlileri günlük yaşamın bir parçası olan bisikletlerden biliriz. Zincir dişli eksenler arası mesafenin uzun olduğu ve aynı düzlemde dönme hareketin aktarılması gerekli alanlarda kullanılan dişli çeşididir. Bu dişlilerin en büyük avantajlarından biri ise mesafe uzamasına rağmen güç aktarma sistemlerinin bir parçası olarak bu dişlilerin sorunsuz çalışabilmeleridir.

Açıklama: ZİNCİR DİŞLİLERAçıklama: Zincir Dişlisi

TRİGER DİŞLİ

Triger dişli iki dişli arasındaki çalışma mesafesini korumak gereken yerlerde kullanılmaktadır. Triger dişli özellikle otomasyon için gerekli senkronizasyon triger kayış kasnakları ile yapılır. Bu dişliler tork aktarmayacakları için triger dişlinin diş derinliği diğer dişli çeşitlerine göre daha az olmaktadır. 

Açıklama: kremayervetrigerdili (10)Açıklama: http://www.tosyalimakina.com/upload/images/e3b26631-d4dc-47c3-86ad-999105e44ccd.jpg

KREMAYER DİŞLİ

Kremayer dişli endüstride yaygın olarak kullanılan dişli çeşitlerindendir. Kremayer dişliler dairesel hareketin doğrusal harekete çevrilmesi amacıyla kullanılır. Kremayer dişli düz bir yüzeye açılan dişler sayesinde, dönebilen bir dişlinin hareketini tek yönde ilerlemeye çevirir.

Açıklama: kremayervetrigerdili (7)Açıklama: http://www.moduldisli.com/images/big/vargelkramayer-disli.jpg

SONSUZ DİŞLİ VE VİDA

Sonsuz vida ve karşılık dişlisi, güç aktarımını 90 derece değiştirmek için kullanılan bir sonsuz vida dişli ve karşılık dişlisinden oluşmaktadır. Sonsuz vida karşılık dişli girişindeki yüksek dönüş hızını çıkışta büyük ölçüde düşürmek için kullanılmaktadır. Sonsuz vida dişliler diğer dişli çeşitlerinden daha sessiz çalışır ve titreşim düzeyleri diğer dişli çeşitlerine oranla daha düşük olabilmektedir. Sonsuz vida dişliler  yüksek devirleri büyük oranda düşürdükleri için  özellikle redüktör kutularında kullanılmaktadır.

Açıklama: http://www.moduldisli.com/images/big/nihayetsizdisligearworm.jpg

 

 

 

 

 

Copyright © All Rights Reserved.